Gabinet podologiczny GOSTYŃ Specjalistyczna Pielęgnacja Stóp to miejsce stworzone z myślą o profilaktyce i zachowaniu zdrowia oraz estetycznego wyglądu stóp na dłużej, a także na potrzeby wszystkich osób borykających się z niepożądanymi zmianami w obrębie skóry stóp i płytek paznokciowych, wychodząc tym samym naprzeciw rosnącej proporcjonalnie do rozwoju chorób cywilizacyjnych liczbie osób ze stopami problematycznymi.
Specyfika pracy podologa - specjalisty ds. pielęgnacji stóp polega na diagnostyce, postępowaniu zachowawczym oraz profilaktycznym w obrębie skóry stóp i paznokci czyli na przeciwdziałaniu powstawaniu zmian chorobowych na stopach, pomocy w przeprowadzeniu samodzielnie lub ze wskazań lekarskich terapii w przypadku już istniejących dolegliwości oraz poradnictwo ogólne i indywidualne.
Tym co odróżnia gabinet podologiczny od innych gabinetów kosmetycznych jest spektrum wykonywanych zabiegów oraz wiedza obejmująca zagadnienia z zakresu podologii, anatomii, dermatologii, ortopedii, chirurgii czy diabetologii i posiadane w tym zakresie umiejętności. Dzięki temu w uzasadnionych przypadkach specjalista podolog staje się pośrednikiem pomiędzy lekarzem specjalistą, a pacjentem stosując bezinwazyjne, bezbolesne, a zarazem wysoko skuteczne metody wspomagania leczenia.
Podologia to dziedzina zajmująca się nie tylko pielęgnacją, ale przede wszystkim diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp przy współpracy ze specjalistami takimi jak: diabetolog, flebolog, ortopeda, fizjoterapeuta i chirurg.

Podolog jest specjalistą zajmującym się:
– fachowym skracaniem paznokci
– opieką nad stopą cukrzycową -profilaktyką i leczeniem
– usuwaniem odcisków, brodawek
– zabiegami na paznokciach grzybiczych i zgrubiałych
– zabiegami na paznokciach wrastających i wkręcających
– indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej
– usuwaniem hiperkeratoz czyli zrogowaciałego naskórka
– indywidualnym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz    odciążeniem   miejsc bolesnych
– rekonstrukcją płytki paznokciowej
– leczeniem pękających pięt

Bardzo ważna jest współpraca z samym pacjentem, dzięki której możliwe jest dobranie odpowiedniej metody leczenia i uzyskanie zamierzonego efektu terapii.
Często gdy pojawia się dyskomfort podczas chodu, ból lub nie radzimy sobie z pielęgnacją domową, ponieważ nie pozwala nam na to choroba, to szukamy pomocy u specjalisty.